TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Ekonomi 12 Aralık 2020

ÖZVER GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALVER

Pandemi nedeniyle zor dönemden geçen inşaat sektörünün toparlanmaya başladığını dile getiren Özver Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun…

Pandemi nedeniyle zor dönemden geçen inşaat sektörünün toparlanmaya başladığını dile getiren Özver Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Alver, “İnşaat sektörü salgın sonrası değişen ihtiyaçlara göre yeniden şekil alıyor. Lojistik, depolama, hastane, ofis gibi alanlara yönelik projelerde artış söz konusu” dedi. 

 

İnşaat sektöründe yaptığı yatırımlarla dikkatleri çeken Özver Grup, sektördeki çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Özver Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Alver, koronavirüs pandemisi nedeniyle zor dönemden geçen inşaat sektörünün toparlanmaya başladığını söyledi.

 

SEKTÖR GÜÇLÜ

 

Pandemi nedeniyle yaşanan kısıtlamaların ve ülkelere giriş yasaklarının inşaat sektöründe daralmaya neden olduğunu hatırlatan Alver, Hükümetin aldığı önlemler, faiz indirimi ve kampanyalarla sektörün hareketlendiğini söyledi. 

 

İnşaat sektöründe yaşanan durgunluğun salgın sonrası değişen ihtiyaçlara göre yeniden şekil alarak canlandığını dile getiren Alver, lojistik, depolama, hastane, ofis gibi alanlara yönelik projelerin arttığına dikkat çekti. 

 

Alver, “Türkiye ekonomisi için önem taşıyan inşaat sektörü çok güçlü. Biz inanıyoruz ki, sektörümüz bu krizden de yine güçlenerek çıkacak. Ülke ekonomisinin lokomotifi olan sektörümüz büyümeye devam edecek ” diye konuştu. 

 

Küresel çapta sektörün büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Alver, bu durumu da fırsata çevirebileceklerini belirtti. Bu süreçte yurtdışında sahip olunan güçlü potansiyelin geliştirilebileceğini dile getiren Alver, Türkiye’nin uluslararası pazarda güvenilir bir sektör olarak daha üst seviyelere çıkacaklarına inançlarının tam olduğunu kaydetti. 

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

Tema Tasarım |