TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 21 Aralık 2020

Onlarca Ülkeden Yasak Kararı

Geçtiğimiz günlerde Avam Kamarası'nda açıklama yapan, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Kovid-19'un mutasyona uğradığını açıklamış, bu yeni…

Geçtiğimiz günlerde Avam Kamarası'nda açıklama yapan, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Kovid-19'un mutasyona uğradığını açıklamış, bu yeni türün çok daha hızlı yayıldığını tespit ettiklerini belirtmişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Kovid-19'un yeni türü yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olduğunu açıklamıştı.

 

ÜLKELER İNGİLTERE'YE UÇUŞ YASAĞI GETİRİYOR

 

Ada'da virüsün mutasyona uğraması sonrası Türkiye, Almanya, Romanya, Kuveyt, Fransa, Fas, İsrail Suudi Arabistan, Hollanda, Avusturya, İrlanda, Kanada, Polonya, Belçika, İtalya, Finlandiya ve Çin'e bağlı özerk bölge Hong Kong İngiltere'ye uçuşları belirli süreliğine askıya aldı.

 

Türkiye İngiltere'nin yanı sıra, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika ile de uçuşların geçici olarak durdurulması kararını aldı. Ayrıca, halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacağı ve karantina kuralları uygulanacağı açıklandı.

 

RİYAD YÖNETİMİ ÜLKEYİ KAPATTI

 

Suudi Arabistan ise, bir haftalığına tüm uluslararası uçuşları askıya aldığını duyurdu. Bu sürenin bir hafta daha uzatılabileceği belirtildi.

 

AB'DEN ACİL TOPLANTI KARARI

 

Öte yandan Avrupa Birliği (AB), mutasyon sonrası alınması öngörülen yeni tedbirleri görüşmek üzere acil toplanma kararı aldı.

 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |