TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 9 Aralık 2020

Fransa’da Helikopter Kazası

Fransa’nın Savoie bölgesinde bulunan Bonvillard kentinde bir helikopter düştü. Helikopterde ikisi kurtarma ekibi olmak üzere toplam 6…

Fransa’nın Savoie bölgesinde bulunan Bonvillard kentinde bir helikopter düştü. Helikopterde ikisi kurtarma ekibi olmak üzere toplam 6 kişinin bulunduğu kaydedildi. Helikopterin Fransız Havacılık Birimine ait olduğu öğrenildi.

 

Bonvillard civarında Fransız Hava Servisi (SAF) helikopter kazası meydana geldi. Valilik, CRS Alpes'ten 4 SAF personeli (1 pilot, 1 pilot eğitmen, 1 vinç operatörü ve 1 vinç eğitmeni) ve 2 kurtarma çalışanı gemideydi ”dedi.

 

Uyarı, "fırlatmayı başaran" helikopterin pilotu tarafından saat 19:10 civarında verildi. SATER planı (aero kara kurtarma) tetiklendi. Vali aynı zamanda ildeki departman operasyonel merkezini de faaliyete geçirdi.

 

Valiliğe göre, "helikopterde bulunan 6 kişiyi bulmak için aramalar sürüyor". “Maksimum kaynak kullanılıyor: CRS Alpes, PGHM, SDIS, ulusal jandarma ve SAMU. 3 helikopter seferber edildi ”.

 

Ancak hava koşulları – yoğun sis – kurtarıcıların kaza yerine mümkün olduğu kadar yaklaşmasına izin vermedi. “Bir kara müdahalesi de devam ediyor. Şu anda 40'tan fazla personel arama kurtarma operasyonlarında görev alıyor. Bölgeye saat 20: 20'de bir doktor ve bir ilk yardım ekibi geldi. Uçağın içinde bulunanlardan biriyle ilk temas kuruldu. Departman dışı kaynaklar talep edildi ve Savoy'a doğru yola çıktılar ”dedi.

 

SAF grubu (eski adıyla Fransız Hava Yardımı), 1979'da kurulmuş özel bir şirkettir. Yaklaşık kırk helikoptere sahip ve tüm Alplerde, Paris'te ve Güneybatı'da faaliyet göstermekte.

 

 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |