TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI HABERLERİ 1 Kasım 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde düzenlenen cenaze…

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesinde merhum Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, oğlu Hasan Yılmaz ve kardeşi Turgut Yılmaz’a taziyelerini sundu.

 

 

Cenaze namazının ardından cemaate hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet dileyerek, “Estauzübillah Bismillah. Külli nefsin zâikatü'l-mevt. Her nefis ölümü tadacaktır. Nasıl ki şu anda musallada Mesut Bey’i ebediyete gönderiyorsak, bizler için de aynı akıbet şüphesiz ki gerçekleşecektir. Rabbim bizleri bu musallaya hazırlıklı olarak gelmeyi nasip etsin” duasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depremini anımsatarak, “Bakınız bine yakın yaralımız var, 50’ye yakın ölenimiz, vefatımız var. Nerede ne zaman ne nasıl olacak belli değil. Bütün mesele, hazırlıklı olmak; hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, her an ölecekmiş gibi ahirete hazırlıklı olmamız lazım. Rabbim yar yardımcımız olsun inşallah” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesut Bey’in de mekânı cennet olsun. Bütün ailesine şahsım, ailem, milletim adına başsağlığı diliyorum. Ve birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız şüphesiz ki millet olarak hepimizin en büyük zenginliği olacaktır. Bu vesileyle sizlerin şahsında milletime başsağlığı diliyorum” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Yılmaz’ın ruhu için dua etti.

tccb.gov.tr

İlginizi çekebilir

Sakarya sahasının Tuna-1

Sakarya sahasının Tuna-1

Tema Tasarım |