TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ 21 Aralık 2020

Ekrem İmamoğlu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kuraklık sorununun ele alınacağı İSKİ’deki toplantı öncesinde, kentin su sorununun seçim meydanlarında ilan…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kuraklık sorununun ele alınacağı İSKİ’deki toplantı öncesinde, kentin su sorununun seçim meydanlarında ilan edildiği gibi 2040 yılına kadar çözülmediğinin ortaya çıktığını belirterek gazetecilerin, gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi.

 

İmamoğlu, Sayıştay’ın İBB’nin annelere yönelik ücretsiz ulaşım kartı, üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımı ve Halk Süt dağıtımını mevzuata aykırı bulmasıyla ilgili soruya, “Bu hizmetlerimiz kesinlikle sona ermeyecek. Biz, İstanbul halkının sorunlarına çözüm bulmakla mesul yöneticileriz. Çünkü, Anayasa’da böyle tariflenir. Sayıştay, kadim 158 yıldır ülkemize hizmet eden saygın bir kuruluştur. Ama bazen, bazı mevzuatlarla ilgili düşünceleri de güncellemelidirler” şeklinde yanıt verdi.

 

 

KAĞITHANE / İSTANBUL

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülke genelinde yaşanan kuraklığın İstanbul’a etkilerinin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde, beraberinde İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu olduğu halde açıklamalarda bulundu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’nun sorulara verdiği yanıtlar şöyle oldu:

 

“2040 YILINA KADAR İSTANBUL’UN SU SORUNUNU

ÇÖZDÜK AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ İFADE ETMİYOR”

“Haftaya, İSKİ kurumumuzla başlıyoruz. Genel Müdürümüz ve su politikaları ile ilgili hangi arkadaşımız varsa, bugün burada. Çünkü, ne yazık ki ülkemiz kurak bir sezon geçiriyor. Aslında bu kuraklığın neredeyse 2’nci yılı diyebiliriz. Geçen yıl da benzer bir kuraklığı yaşadık. Şehirlerimiz, bu anlamda ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya. İstanbul da bunlardan birisi. Tabi üzülerek ifade ediyorum ki; seçimden önce, ‘2040 yılına kadar İstanbul’un su sorununu çözdük’ diye yapılan açıklamalar, ne yazık ki gerçeği ifade etmiyor. Hem acil konuların çözümü nasıl olacak; onlarla ilgili bir eylem planı çalışacağız bugün -tabi bu, bugün sonuçlanmayabilir- hem de kısa, orta ve uzun vadede hangi çözümlerle çalışmalıyız. Bazı projeler geliştirmeliyiz, onların bir kısım ön kararlarını vereceğiz. İnşallah bu sorunu da çözeceğiz. Nasıl 20-25 yıldır İstanbul’un metroyla ilgili birikmiş sorunlarını çözmek bize nasip oldu, alt yapı sorunlarını çözüyoruz, çözmeye devam ediyoruz; İstanbul’un su sorununu da inşallah en hızlı şekliyle çözüme kavuşturup, İstanbul’u en azından kısa, orta, uzun vadede ne yapacağını bilen bir kent haline getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”

 

“İSTANBUL’U KANAL İSTANBUL GİBİ VAHŞİ PROBLEMLER BEKLEMEKTEDİR”

– Barajların su toplama sorunu var yağmur yağmadığı için. İstanbul’un ne kadarlık suyu var? Bir de tavsiyeleriniz olacak mı?

 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |