TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ 18 Aralık 2020

ALTINDAĞ’DAN TÜRKÜLER YÜKSELDİ

 Altındağ’da türkü dolu bir gün yaşandı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı “Akif” isimli filmin çekimleri için Ankara’da…

 Altındağ’da türkü dolu bir gün yaşandı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı “Akif” isimli filmin çekimleri için Ankara’da bulunan ünlü türkücü Yavuz Bingöl, Altındağlı çocuklarla bir araya geldi. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Altındağlı çocuklarla buluşan ve kendi türkülerini çocuklarla birlikte seslendiren Bingöl, çocukların azimleri ve yetenekleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. 

 
 
 
“BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA…”
 
 
 
Çocukların her birinin içinde bir cevher yattığını söyleyen Yavuz Bingöl “Altındağlı çocuklar gerçekten altın değerinde… Her biri belli ki çok yetenekli… Bu çocukları fark ettiği, onlara destek verdiği, eğitim almalarına vesile olduğu için Altındağ Belediye Başkanımıza ve Altındağ Belediyesi’nde emek veren herkese çok teşekkür ederim.” dedi. Bingöl “Altındağ Belediyesi’nin Altındağlı çocuklar ve gençler için çabasını, gerçekleştirdiği çalışmaları çok takdir ediyorum. Başkanımız çocukların mutluluğu için çalışıyor. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 
 
 
 
“ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİYORUZ” 
 
 
 
Türkülerin ustası Yavuz Bingöl’ü Altındağ’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı ise “Altındağ’da yaşayan ve müziğe yatkın olan çocuklarımız bugün, aldıkları eğitimi gözler önüne serdiler. Ünlü türkücü Yavuz Bingöl ile bir araya geldiler, türküler söylediler. Hepsine çok güveniyoruz, her birinin önemli yerlere geleceğine inanıyoruz. Her biri altın gibi kıymetli, pırıl pırıl bu çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Yüzlerindeki gülümseme her şeye değer…" dedi. Başkan Balcı, katkılarından ve desteklerinden dolayı Yavuz Bingöl’e teşekkür etti.
 
 
 
Haber Kaynağı : Altındağ Belediyesi
Haber : Adnan FİŞENK
  •  
Tema Tasarım |