TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.062.861
AKTİF VAKA: 113.111
ÖLÜM: 98.925
İYİLEŞME: 14.949.750

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa ACİL TIP 29 Ekim 2020

FİŞENK: CUMHURİYETİMİZİN 97.YILI KUTLU OLSUN

Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) Başkanı Adnan Fişenk yaptığı yazılı açıklamada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı, Cumhuriyet yönetiminin…

Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) Başkanı Adnan Fişenk yaptığı yazılı açıklamada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı, Cumhuriyet yönetiminin demokrasi için olmazsa olmazıdır, Gerek İnsan hakları konusunda, gerekse diğer haklar konusun da toplum için çok önem teşkil eden yönetim biçimidir.

Milli mücadele sonrası dünyanın değişen rejim konjektöründe, Cumhuriyet Türk milletine en uygun yönetim şekli olarak ön görülmüştür. Milli mücadele veren ve ülkemizi işgalcilerden kurtaran Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milletinin desteği ile kurulan Cumhuriyet, Türk milletine en uygun bir yönetim şekli olmuştur.

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk yazılı açıklamasının devamında:

''Cumhuriyetimizin kuruluşu olan 29.Ekim.1923 tarihi Türk tarihimiz açısından bir dönüm noktası ve yıkılan bir Milletin tekrar destansı bir şekilde ayağa kalkma günüdür. Yedi düvele boyun eğmeyen elleri kolları zincirlenip esir edilmek istenen bir Milletin zincirlerini kırarak, yedi düvelin tepesini ezdiği işgalci emperyalist kan içicileri yerle bir ettiğinin bir simgesi bir belgesidir.

Mazisi binlerce yıllara dayanarak her devirde devlet olma kudreti gösteren Türk Milletinin 97. yaşına erişen Türkiye Cumhuriyeti dünya durdukça dosta düşmana karşı ilelebet payidar olarak kalacaktır. Türk Medyası olarak bizlere düşen görev Cumhuriyetimizin daha sağlıklı, güçlü ve işlevsel olarak yarınlara gelecek nesillerimize ulaştırmaktır.

Bu düşünce ve inançla Cumhuriyet Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlar, bu uğurda can veren şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunarım.

Tema Tasarım |